środa, 27 lutego 2013

people why?

Jak już wiecie, bardzo często jeżdżę autobusami. Prawie codziennie. W każdą środę, zawsze o tej samej godzinie, na tym samym przystanku wsiada chłopak. Człowiek taki sam jak każdy z nas, jednak dźwigający brzemię jakim jest zespół downa. Nikomu nie przeszkadza, od razu siada na swoje miejsce, kasując przy okazji bilet. Siedzi czterech gówniarzy (tylko tak mogę ich w tym wypadku nazwać) i jak tylko podjechaliśmy na przystanek, zaczął się śmiech. Nie słyszałam nawet co mówili, ponieważ miałam na uszach słuchawki. W każdym razie dobrze się bawili. Tylko co było w tym wszystkim takiego śmiesznego, bo przecież tylko oni się świetnie bawili. Nie wyłączyłam muzyki bo chciałam być tak samo nieświadoma jak ofiara ich wyśmiewisk. Chciałam zwrócić im uwagę, ale nie wiem dlaczego tego nie zrobiłam. Może dlatego, że takie sytuacje strasznie mnie dołują, i tworzą za dużo pytań w mojej głowie. Plus "nienawiść" (bo tak to chyba trzeba nazwać) strasznie mnie blokuje, wręcz przeraża. Wysiadając z autobusu, od razu zadałam sobie pytanie dlaczego jest tyle tragicznych osób dokoła? Jak to jest być człowiekiem zdolnym do wyśmiewania choroby, ale też butów jakie się ma na sobie? Co trzeba mieć w głowie? Jakie wartości? Czy jest tutaj ktoś kto mi to wytłumaczy? A podobno młodzież to przyszłość narodu. Tyle jeżeli chodzi o przykre sprawy.
kurtka, koszulka: second hand / sukienka: h&m / buty: allegro / torba: new yorker / biżuteria: @

3 komentarze:

 1. często myślimy że inni ludzie mają takie same odczucia co my.Tak samo odczuwają miłość, tolerancję. Ja też nie raz przekonałam się jak drugi człowiek potrafi być "obcy". Niestety tacy ludzie są i będą, a najgorsze jest to że zupełnie nie widzą i pewnie nie zobaczą nigdy swojego chamstwa i bezmyślności.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo przydałby mi się przepis na takiego pięknego koka:D mój układa się w zależności od dnia zawsze po swojemu - nigdy zgodnie z moją wizją :) ups!

  zapraszam również do mnie:
  http://myheartismysoul.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. dzieci z zespołem downa to urocze i kochane muminki!! Wrazliwosc to cos co kazdy w nas powinnien posiadać!

  OdpowiedzUsuń